hd

Botoks i usługi medycyny estetycznej

Propozycja poradni Vitalis 

 

Z racji niedawno uruchomionych usług medycyny estetycznej, jesteśmy w stanie obsłużyć znacznie szersze grono pacjentów niż do tej pory. Zgłaszają się do nas nie tylko osoby szukające kardiologa, neurologa czy diabetologa, ale także Ci, którzy chcą poprawić swój wygląd. Zabiegi wykonujemy z zastosowaniem urządzeń będących znakiem czasu, które stosują najnowsze zdobycze technologii. Usługi w zakresie medycyny estetycznej świadczy u nas dr Filip Reś – specjalista chirurgii ogólnej, naczyniowej oraz estetycznej, który ma za sobą ponad 10-letnie doświadczenie praktyczne.

 

 Mezoterapia igłowa 

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych na twarz, szyję, dekolt, ręce, skórę głowy, uda oraz inne części ciała, które wymagają interwencji z zewnątrz. Stosując kosmetyki, kremy, które w większości zbudowane są ze zbyt dużych cząsteczek, docieramy tylko do zewnętrznej warstwy naskórka. Wówczas rezultat jest jedynie chwilowy i niewielki. Alternatywą do tego działania jest mezoterapia igłowa, która daje szybkie efekty, a przede wszystkim trwałe. Poprzez odpowiednio dobrane substancje i nowoczesną metodę można osiągnąć wspaniałe efekty. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem


  

Botox 

Botox to środek, który w skuteczny sposób blokuje jakiekolwiek przewodzenie bodźców z nerwów do mięśni, których zadaniem jest panowanie nad mimiką twarzy. Przeciwdziała skurczom tej partii mięśni, a dodatkowo jest dobrym sposobem na marszczenie i fałdowanie się skóry, czyli pogłębianie się zmarszczek. Działanie botoxu dotyczy jedynie obrębu tych mięśni, do których go wstrzyknięto. Dlatego też kiedy zaczyna działać nie zmienia się wyraz twarzy, a jedyna zmiana dotyczy znikających zmarszczek. Warto wiedzieć, że botox zaczyna działać dopiero po 2-3 dniach od zabiegu, a pełen efekt widać po 7-10 dniach. Utrzymuje się on przez 3-5 miesięcy (zależy od indywidualnych predyspozycji), a potem stopniowo zanika.

Wskazania do leczenia botoxem obejmują:

 • Zmarszczki między brwiami,
 • Zmarszczki poziomie czoła,
 • Kurze łapki,
 • Zmarszczki wokół ust.

Niestety, należy liczyć się z pewnymi efektami niepożądanymi, które siłą rzeczy mogą wystąpić. Do najczęstszych działań niepożądanych należy tkliwość i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. W niektórych przypadkach Botox może przechodzić na okoliczne mięśnie i powodować ich przemijające osłabienie. Rzadko może dochodzić do niewielkiego i odwracalnego opadania powiek i brwi, trwającego 1-2 tygodnie. 

 

Kwas hialuronowy

Sposób działania.
Preparaty do wypełniania zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalny efekt. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, wygładza ją bądż nadaje zadany kształt w przypadku ust czy policzków.

Zabiegi podczas których wykorzystujemy kwas hialuronowy:

 • modelowane i powiększenie ust,
 • korekcja zmarszczek między brwiami tzw. lwiej zmarszczki,
 • korekcja bruzd marionetek,
 • korekcja bruzd nosowo-wargowych,
 • uzupełnienie tzw. doliny łez,
 • korekcja tzw. zmarszczek palacza,
 • uzupełnienia objętości policzków - wolumetria
 • korekcja wszelkich innych bruzd powstałych z wiekiem bądź pod wpływem urazu.

 

 

Powiększanie ust usieciowanym kwasem hialuronowym

Oferujemy konturowanie ust, wypełnianie objętości czerwieni wargowej – powiększenie ust, podniesienie kącików ust, podkreślenie tzw. Łuku kupidyna, zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym (krem EMLA) lub stomatologicznym. 

 Cennik

 

 

NICI LIFTINGUJĄCE 

 

 

Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele – tak delikatnych i wszechstronnych nici jeszcze nie było!

Główne wskazania do zastosowania metody nici First Lift to m.in;

na twarzy:

- Pionowe i poziome zmarszczki na czole

- Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi

- Dolna powieka – worki

- Policzki

- Wyraźny fałd nosowo-wargowy

- Rowek policzkowo-jarzmowy

- Fałd podbródkowy

- Fałd marionetkowy

- V-lifting

- Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką

- Fałdy skóry na policzku

- Pomarszczone policzki 

na ciele:

- Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

- Ujędrnianie i kształtowanie piersi,

- Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach

- Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji)

- Otyłość - ramiona, brzuch, żebra

- Łysienie 

Metoda przyszłości

Zdaniem lekarzy specjalistów zabiegi z zastosowaniem nici PDO First Lift będą znajdować coraz większe rzesze zwolenników. Metoda PDO jest właściwie bezinwazyjna dla organizmu i może stanowić sprawdzoną już alternatywę dla pacjentów, którzy nie oczekują efektu liftingu chirurgicznego lub takiego, jakie dają nici Happy Lift. A biorąc pod uwagę wszechstronność zastosowania nici PDO, stają się one produktem, który może w przyszłość zrewolucjonizować sposób myślenia o medycynie estetycznej w naszym kraju.

Cennik

Nasza Poradnia zlokalizowana jest ok. 3 min jazdy samochodem od zjazdu
z autostrady A4 (zjazd Trzebinia) oraz w odległości ok. 400 m od dworca PKP
w Trzebini (przejście na drugą stronę kładką nad torami kolejowymi.
Rozkład jazdy pociągów: kliknij

footer