hd

 

 

Naprotechnology

(Natural Procreative Technology) czyli Wsparcie Naturalnej Prokreacji jest to nowa nauka w zakresie zdrowia reprodukcyjnego ukierunkowana na precyzyjną diagnostykę i leczenie metodami małoinwazyjnymi, bez stosowania środków i metod niszczących naturalne mechanizmy rozrodczości. Wykorzystuje dokładne obserwacje cyklu płodności u kobiety i specjalistyczną wiedzę medyczną z dziedzin takich jak endokrynologia i chirurgia ginekologiczna.

  Twórcą Naprotechnology (Natural Procreactive Technology - Technologia Naturalnej Prokreacji )jest Thomas W. Hilgers profesor Wydziału Ginekologii i Położnictwa Akademii Medycznej w stanie Nebraska, USA.

Naprotechnology jest wysoce skuteczna m.in. w:

problemach z płodnością endometriozie nawykowych poronieniach zespole napięcia przedmiesiączkowego depresjach poporodowych nawracających torbielach jajnikowych
i wielu innych zaburzeniach w sferze zdrowia ginekologicznego kobiety

  U par z problemami z płodnością metoda ta kładzie nacisk na ustalenie przyczyn niepłodności i ich usunięcie, tak aby umożliwić naturalne poczęcie. Pacjentki obserwują objawy płodności zgodnie z Model Creightona. Następnie lekarz zleca wykonywanie dodatkowych badań (m.in. poziomy hormonów i specjalistyczne badania USG) i na tej podstawie zostaje opracowany plan leczenia pary.
Naprotechnology zajmuje się również leczeniem niepłodności męskiej, np. wynikającej z obniżenia jakości nasienia.
 

footer