Leczenie u doświadczonego kardiologa

Specyfika chorób serca

Leczenie żadnej choroby nie jest łatwe i przyjemne. Dlatego tez, bez względu na to, do jakiego specjalisty się Państwo zgłosicie, usłyszycie tę samą prawdę, że lepiej zapobiegać, niż potem leczyć. Powie Wam to zarówno kardiolog, neurolog, gastrolog, jak i inny lekarz. W zakresie zapobiegania mieści się między innymi poddawanie regularnym okresowym badaniom. Jest to nie tylko forma upewnienia się, że w naszym organizmie wszystko dzieje się tak, jak powinno, ale także szansa wczesnego wykrycia potencjalnych chorób i zdecydowanie się na przykład na gastroskopię albo kolonoskopię.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących dolegliwości, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Powinno to być nie tyle podyktowane paniką, co zwykłą troską o własne zdrowie i świadomością, że bez względu na typ, chorobę najłatwiej leczy się na samym jej początku. Dbamy o to, aby nasi pacjenci mieli możliwość leczenia wszelkich dolegliwości wyłącznie pod okiem osób o dużej wiedzy medycznej i doświadczeniu w pracy. Gwarantujemy, że bez względu na to, czy lekarz pierwszego kontaktu zaleci zgłoszenie się do kardiologa, diabetologa, psychiatry czy ortopedy lub przedstawiciela innej specjalizacji, zajmie się on Wami w sposób kompleksowy. Zleci przeprowadzenie wszelkich niezbędnych badań i jeżeli będzie to możliwe, postara się wyleczyć bez ingerowania w organizm.


Po co badać?

Szereg przeprowadzanych w żmudny sposób badań ma swój jasny cel. Warto jak najwięcej wiedzieć o swojej chorobie, wtedy można uzyskać najlepsze wyniki leczenia. W czasie wizyty należy pytać lekarza o szczegóły, prosić o ulotki, broszury lub o polecenie książki poświęconej naszym problemom zdrowotnym. Na koniec warto podkreślić, że niestosowanie się do wszystkich zaleceń specjalisty może przekreślić powodzenie leczenia.