Rehabilitacje

Rehabilitacje

Podstawą naszych rehabilitacji jest odpowiednie podejście do pacjenta. Skuteczność każdego działania, które ma prowadzić do odzyskania pełnej sprawności polega na tym, że jego podstawą jest holistyczne traktowania organizmu każdego człowieka. Kompleksowe spojrzenie na pacjenta pozwoli na takie prowadzenie rehabilitacji, że ten odzyska pełną sprawność w możliwie najkrótszym czasie.

Indywidualne podejście:
Do każdego pacjenta należy dostosować indywidualny program rehabilitacji. Musi się on opierać na szeregu zmiennych. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim rodzaj dolegliwości, z jaką dana osoba się zmaga, a także jej stopień. Nie można dawać zbyt trudnych zadań komuś, kto jest dopiero na początku rehabilitacji. Inne czynniki, który każdy lekarz weźmie pod uwagę, to między innymi ogólny stan zdrowia pacjenta, a także założony cel, jaki postawili sobie leczący i leczony.
Odpowiednio dopasowany program rehabilitacji pozwoli nie tylko na efektywne leczenie, ale także na utrwalenie jego efektów, a także zmniejszenie do minimum jakiegokolwiek ryzyka nawrotu kontuzji lub poniesienia jej po raz kolejny.

Odpowiednie zaplecze:
Posiadamy nowocześnie urządzoną salę gimnastyczną, która umożliwia nam przeprowadzanie rehabilitacji i wspomaga:
trening siłowy, wydolnościowy, funkcjonalny, dynamiczny, odbudowę prawidłowych wzorców ruchowych i korekcję wady postawy, odbudowę balansu i koordynacji nerwowo-mięśniowej (priopriocepcja). 
Rehabilitacja w poradni Vitalis prowadzona jest przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem.

Rehabilitacje obejmuje

wizyta diagnostyczna

Pierwsza wizyta ma charakter diagnostyczno-terapeutyczny. Większość czasu poświęcona jest na kompleksowe badanie fizjoterapeutyczne, polegające na szczegółowym wywiadzie z Pacjentem na temat dolegliwości i obecnego stanu zdrowia. Dokładna diagnostyka ma na celu określenie przyczyny dysfunkcji i zaplanowanie indywidualnego programu terapeutycznego, który rozpoczyna się już w trakcie pierwszej wizyty. W terapii wykorzystuje się nowoczesne metody fizjoterapeutyczne. Pacjentowi dobiera się też indywidualny program ćwiczeń.

wizyta standardowa

Standardowa wizyta fizjoterapeutyczna łączy w sobie elementy terapii manualnej oraz ćwiczeń z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego i Trening na sali gimnastycznej pozwala na utrwalenie efektów terapii.

wizyta indywidualna

Indywidualna wizyta fizjoterapeutyczna przeznaczona jest dla Pacjentów wymagających indywidualnej pracy manualnej. Podczas tego typu terapii fizjoterapeuta jest na wyłączność danego Pacjenta

Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny ustalany jest w sposób indywidualny, w zależności od rodzaju dolegliwości, ogólnego stanu zdrowia oraz potrzeb i założonego celu, dobiera się zestaw ćwiczeń obejmujących ruch we wszystkich płaszczyznach.

Program Profilaktyki i Promocji Zdrowia

Ta oferta skierowana jest do osób po 65 roku życia, chcących w sposób regularny dbać o swoją sprawność fizyczną oraz działać profilaktycznie. Wyłącznie w pakiecie 10 zabiegów.

Na wizytę zabierz ze sobą

Nasi specjaliści

mgr rehabilitacji

Kamila Jachna

mgr rehabilitacji

Grzegorz Dańków

mgr rehabilitacji

Elżbieta Piątkowska

Punkt szczepień Covid-19

X